pl en

Umowy handlowe

Prawo spolek handlowych

Mediacje i arbitraże

Spory sądowe

Prawnik od zasiedzeń w Poznaniu


Istnieje wiele sposobów nabycia nieruchomości, pośród których znajdują się zasiedzenia. Poznań to miasto gdzie mamy swoją siedzibę i chętnie pomożemy z każdym problemem.

Czym jest zasiedzenie?

Zasiedzenie to jeden ze sposobów nabycia nieruchomości. Jednakże by zostało się określonym jako jej właściciel, należy spełnić określone przez prawo warunki. Przede wszystkim ów prawo sugeruje, że własność w kontekście danej nieruchomości może zostać nabyta, jeśli przez długi czas korzystało się z niej w sposób samoistny, czyli taki, jakby samemu było się właścicielem. Czas w tym przypadku dość długi, ponieważ wynosi 20 lat przy dobrej wierze i 30 przy złej wierze. Różnica polega na tym, iż w pierwszym przypadku dana osoba sama nie wie, że nie jest właścicielem owej nieruchomości.

Zasiedzenie Poznań musi zostać zatwierdzone przed sąd, dlatego osoba ubiegająca się będzie musiała udowodnić spełnienie przytoczonych warunków, jak i przedstawić różnego rodzaju dowody. Istotne w tym przypadku są faktury i rachunki za media. Ważnym dowodem jest dokument lub zeznanie określające datę, od której dana osoba wchodzi w posiadanie nieruchomości – od tego terminu liczone jest wspomniane 20 bądź 30 lat.

Bycie właścicielem oznacza również dbanie o daną nieruchomość, dlatego warto posiadać dowody sugerujące przeprowadzanie cyklicznych remontów, wymian sprzętów. Dobrze sprawdzić się mogą zdjęcia, rachunki, faktury, itp. Oczywiście, prowadzone przez Kancelarię sprawy o zasiedzenie w Poznaniu nie dotyczą wyłącznie budynków, ponieważ wniosek można złożyć np. w kontekście gruntów, które od dwóch bądź trzech dekad się nieprzerwanie użytkuje.

Składając wniosek do sądu, warto także określić świadków, którzy będą w stanie potwierdzić okres posiadania nieruchomości, ale też tych, których zeznania mogą dowieść zdarzeń, takich jak remonty, opłacanie rachunków. Najczęściej stają się nimi domownicy wnioskodawcy.

Profesjonalna pomoc – zasiedzenia Poznań

Samodzielne składanie wniosków, uczestnictwo w postępowaniu sądowym i zbieranie dowodów jest dość trudnym zadaniem, dlatego pomoc prawnika jest szczególnie wskazana. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prawie nieruchomości, dlatego doskonale wiemy, jak poprowadzić sprawę. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. W razie zainteresowania ofertą lub pytań prosimy o kontakt. Chętnie udzielimy odpowiedzi i zaproponujemy termin spotkania.

Jak możesz się ze mną skontaktować?


Marcin Sieradzki

tel. 728 592 008

e-mail ms@msieradzki.pl

ul. Cytrynowa 67

60-185 Skórzewo

zobacz mapę dojazdu