pl en

Umowy handlowe

Prawo spolek handlowych

Mediacje i arbitraże

Spory sądowe

Alimenty Poznań


Nałożony został na Ciebie obowiązek alimentacyjny? A może otrzymujesz alimenty? Chcesz zmienić wysokość danej kwoty? Nasza Kancelaria zaprasza do współpracy każdą osobę, która potrzebuje pomocy w zakresie alimentów w Poznaniu.

Alimenty (Poznań) to rodzaj cyklicznych świadczeń na rzecz innych osób. Sprawa często wynika z małżeństwa, pokrewieństwa oraz powinowactwa. Różnego rodzaju sytuacje powodują konieczność wystąpienia obowiązku alimentacyjnego. Jego celem jest zapewnienie należytych warunków życia, np. dziecka, rodzica, byłego małżonka.

Najczęściej alimenty (Poznań) są płacone przez jednego z rodziców na rzecz dziecka, jeśli to znajduje się pod opieką drugiego rodzica. Wbrew pozorom wspominany obowiązek nie zawsze wygasa w momencie osiągnięcia pełnoletności przez dziecko i zakończenia edukacji.

Wyjątkowo często alimenty (Poznań) są przyznawane również w kontekście rozwodu, kiedy warunki życia względem finansowym jednego z małżonków pogarszają się. Zwykle obowiązek alimentacyjny w tym przypadku trwa 5 lat. Warto jednocześnie wiedzieć, że alimenty w Poznaniu są też wypłacane w czasie trwania małżeństwa.

W niektórych przypadkach może się wydawać, że kwota alimentów jest nieodpowiednio dobrana. Na przykład cykliczne świadczenie nie umożliwia członkowi rodziny równego poziomu życia, z drugiej strony alimenty Poznań mogą znacznie obniżać jakość życia osoby obciążonej obowiązkiem alimentacyjnym. W tym przypadku warto zgłosić się do specjalisty, celem uzyskania fachowej porady jak poradzić sobie z taką sytuacją.

Nasza Kancelaria posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Niejednokrotnie prowadzone przez nas sprawy o alimenty w Poznaniu prowadziły do ich obniżenia, podwyższenia, wygaśnięcia obowiązku – reprezentujemy klientów w taki sposób, by osiągali zamierzone rozstrzygnięcia. Do każdego podchodzimy w sposób indywidualny i rzetelny. Zawsze dbamy o Twoje dobro, dlatego możesz nam zaufać.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Chętnie odpowiemy i umówimy się na spotkanie w sprawie alimentów w Poznaniu.

Jak możesz się ze mną skontaktować?


Marcin Sieradzki

tel. 728 592 008

e-mail ms@msieradzki.pl

ul. Cytrynowa 67

60-185 Skórzewo

zobacz mapę dojazdu