pl en

Umowy handlowe

Prawo spolek handlowych

Mediacje i arbitraże

Spory sądowe

Spółka z oo Poznań


Spółka z oo jest to jedna z najbardziej popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej. Spółka z oo to forma prawna przedsiębiorstwa utworzonego przez jedną lub więcej osób, zwanych wspólnikami, które odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym zakresie.

W Polsce spółka z oo jest spółką handlową, co oznacza, że jej funkcjonowanie wyznaczane jest przez Kodeks spółek handlowych. Spółkę taką może tworzyć jeden lub więcej przedmiotów zwanych wspólnikami. W tego rodzaju spółce wspólnicy nie odpowiadają za zobowiązania spółki wobec wierzycieli. Za zobowiązania odpowiada sama spółka majątkiem, który został utworzony przez wkład wspólników. Może się jednak zdarzyć, że w przypadku upadłości spółki, gdy nie zgłoszone odpowiednio wcześnie wniosku o upadłości, za zobowiązania spółki mogą odpowiadać członkowie jej zarządu w przypadku bezskuteczności egzekucji z majątku spółki.

Spółka z o.o. ma obowiązek do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Na koniec roku obowiązkowe jest sporządzenie sprawozdanie finansowego, które należy przedłożyć w urzędzie skarbowym oraz sądzie rejestrowym.

Spółka może mieć dowolną ilość wspólników. Jeśli w spółce jest jeden wspólnik, jest on równocześnie jedynym członkiem zarządu, to czynności prawne między spółką a wspólnikiem wymagają sporządzenia w formie aktu notarialnego.

Nasza Kancelaria pomaga Państwu we wszelkich sprawach związanych z działalnością gospodarczą, zwłaszcza z tematyką:

  • spółka z oo założenie Poznań
  • spółka z oo likwidacja Poznań
  • spółka z o.o ska Poznań
  • spółka z oo zarząd Poznań
  • spółka komandytowa Poznań

Pomogliśmy już wielu przedsiębiorcą, w każdej chwili jesteśmy do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Tagi:

spółka z oo założenie Poznań, spółka z oo likwidacja Poznań, spółka z o.o ska Poznań, spółka z oo zarząd Poznań, spółka komandytowa Poznań

 

 

 

Jak możesz się ze mną skontaktować?


Marcin Sieradzki

tel. 728 592 008

e-mail ms@msieradzki.pl

ul. Cytrynowa 67

60-185 Skórzewo

zobacz mapę dojazdu